لینک مستقیم فایل@مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری@

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری|40204976|ma|مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری,پرخاشگری,مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.مبانی نظری و پیشینه تحقیق دربارهپرخاشگری

خصوصیات محصول:

بخشی از متن :

تعریف پرخاشگری

محققان علوم رفتاری در کشورهای مختلف هرگز تعریف روشن و واحدی از مفهوم پرخاشگری ارائه نداده اند زیرا تعریف پرخاشگری تحت تاثیر فرهنگ، تجربه و اعتقادات جوامع متفاوت است (ایزدی طامه و همکاران، 1389).

پرخاشگری درروان شناسی مرضی بسیار موردتوجه محققان قرار گرفته و تحقیقات مبسوطی را به خود جذب كرده است پرخاشگری زیرمجموعة گرفته (Aggredi) اختلال سلوكی و از ریشة لاتین شده كه به معنای پیش رفتن و نزدیك شدن به هدف است.

هرچند تعاریف زیادی برای پرخاشگری ارئه شده است، تعریف این اصطلاح به آسانی میسر نیست.رفتار پرخاشگرانه درانسان ها به شکل اعمال خشن نسبت به دیگران فرض می شود،که ممکن است موجب اجتناب دیگران یا مقابله به مثل آنان گردد (پوسترناک وزیمرمن[1]،2002،به نقل ازعبدالهی،1387).

از دیدگاه ارونسون[2](1387) پرخاشگری رفتار آگاهانه ای است که هدفش اعمال درد و رنج جسمانی یا روانی باشد. به عبارت بهتر عمل آگاهانه ای است که با هدف وارد آوردن صدمه و رنج انجام می گیرد. این عمل ممکن است بدنی یا کلامی باشد. خواه در نیل به هدف موفق بشود یا نشود، در هر صورت پرخاشگری است.

هیلگارد واتکینسون[3](1996) پرخاشگری را رفتاری می دانندکه قصد آن صدمه زدن (جسمانی و کلامی) به فرد دیگر یا نابود کردن دارایی آنهاست. مفهوم اساسی در این تعریف قصد است. اگر کسی پای شما را لگد می کند قصد وی نشان دهنده پرخاشگرانه بودن یا نبودن رفتار است.پرخاشگری وسیله ای رفتاری است در جهت رسیدن به هدفی؛ در جهت آسیب رساندن به دیگران.پرخاشگری، یک کشش و یا یک گرایش در فرد است که به صورت زدن و کشتن و ویران کردن را نشان می دهد. امری که فرد به عنوان عکس العمل از خود بروز می دهد و به گونه ای است که بایدگفت مناسب عمل یا رفتار طرف مقابل نیست (درویش،1386).

به طور کلی رفتار پرخاشگرانه واجد چهار شرط زیر است:

الف) فردی که رفتارش توام با پرخاشگری است آن رفتار را عمدا" انجام می دهد.

ب) آن رفتار در رروابط بین فردی که حاکی از تعارض یا ناکامی باشد رخ می دهد.

پ) شخصی که دارای رفتار پرخاشگرانه است قصدش برتری یافتن بر فردی است که مقابل او رفتار پرخاشگرانه داشته است.

ت) شخصی که چنین رفتاری از او سر می زند یا در جهت جدال تحریک شده یا حد اعلای شدت، آن مسیر را پیموده است(ایزدی طامه و همکاران، 1389).

درزبان فارسی، پرخاشگری به معنی ستیزه جویی آمده است وبه نظردانشمندان رفتارگرایی علم روانشناسی پرخاشگری رفتاری است که ازجهت اجتماعی مخرب وصدمه زننده است وپرخاشگری به حالتی گفته می شود که درآن فرد منفی باف است، نسبت به همه چیز شک وتردید دارد وبا نظر منفی به آنها می نگرد .ازویژگی های غریزی است و انسان، حیوانی پرخاشگر وستیزه جوست. بدین ترتیب هر یک از متخصصان علوم رفتاری به برخی از ویژگی های پرخاشگری توجه دارند ودرعین حال دریک محوریعنی صدمه رسانی به دیگران هم رأی هستند.

[1]- Pasternak& Zimmerman

[2]-Aronson

[3]-Hilgard" s" &Atinson


مطالب دیگر:
📒کوکسی دیا📒كارآفريني-سنگ📒كاربرد-نانو-در-صنايع-دريايي-14-ص📒كالبد شكافي فعاليت مخفيانه خانه‌هاي عفاف در تهران 6 ص📒كاهش منو اكسيد كربن 13 ص📒كتابخانه ها و مراكز اسناد در عصر هخامنشي📒كردستان 142 ص📒كردستان📒كرمهاى-كامپيوترى-8-ص📒كره و انواع روغنها📒كشاورزي 10 ص📒كلزا 17 ص📒كمپرسور چيست📒كندو 15 ص📒كوثر📒كود منگنز 8 ص📒كود-فسفاته-19-ص📒كودك به چه طريقي تربيت مي شود📒قالب وردپرس تک صفحه ایی Viska📒قالب چند منظوره حرفه ای توتال | Total📒یاد بگیریم چگونه بیت‌کوین‌ها را به دست بیاوریم📒آموزش 0 تا 100 سایت استخراج Hashing24📒آموزش ساخت کیف‌پول ارز دیجیتالی با سایت Bitgo📒نقد و بررسی کامل سایت و نرم‌افزار هوشمند Computta📒كيفيت مجلس خبرگان از ابتدا تاكنون